Łowisko

Szósta edycja Zawodów Karpiowych o Puchar Piastów, odbędzie się niezmiennie na Łowisku Jerzyn. Nie bez powodu ponownie wybraliśmy właśnie łowisko Jerzyn, które leży na szlaku piastowskim, jednocześnie zachowuje wysoki poziom wśród łowisk karpiowych.Jest to naturalne jezioro, jak dotąd rzadko kto decydował się na organizację zawodów nad prawdziwym jeziorem. Marka Puchar Piastów od samego początku organizuje zawody nad brzegami jerzyna. Daliśmy szanse wodzie od samego początku, gdy dopiero powstawała. To właśnie Puchar Piastów był jednym z pierwszych zawodów nad jerzynem.

Jezioro Jerzyńskie położone w otulinie Puszczy Zielonki około 3km od miejscowości Pobiedziska w kierunku miejscowości wypoczynkowej Tuczno.

Ten ponad 40 hektarowy, przepływowy zbiornik o głębokości dochodzącej do 14 metrów jest domem dla wielu gatunków ryb takich jak : karpie, amury, sumy, szczupaki, sandacze, bolenie, liny i wielu innych gatunków ryb.

Woda jest bogata w karpie i amury, złowienie karpia czy amura o wadze 10-15kg nie jest rzadkością. W łowisku pływają też amury przekraczające 25kg oraz karpie 20+.

W tym ponad 40ha jeziorze znajdują się sumy o wadze dochodzącej do 100kg i długości 260cm, duże ilości drapieżników takich jak sandacze, szczupaki, okonie i bolenie. Niektóre okazy szczupaków przekraczają wagę 15kg.

Łowisko jest również rajem dla wędkarzy chcących sprawdzić swoje umiejętności w metodzie spławikowej, gdyż w wodzie pływają ogromne ilości leszcza, płoci, lina i innej białej ryby.